WordPress Şifre Sıfırlama | WordPress Admin Şifremi Unuttum

Mayıs 23, 2017

Evet arkadaşlar wordpress bloğu açıpta google’da wordpress şifremi unuttum,wordpress şifremi unuttum mail gelmiyor,wordpress şifre sıfırlama,wordpress admin şifremi unuttum gibi kelimeleri aratmayan yoktur diye düşünüyorum 🙂 tabi ki bunun çözümüde çok zor değil gelin hep beraber inceleyelim…

Cpanele giriş

Öncelikle cpanelimize giriş yapıyoruz.(Hosting firmanızdan kolayca giriş yapabilirsiniz)

Cpanelimize giriş yaptıktan sonra phpMyadmin yazan yere tıklıyoruz (Resim için buraya tıkla)

Buraya tıkladığımızda tnkweban_wp1 yazan yere tıklıyoruz (Resim için buraya tıkla)

Tnkweban_wp1‘e tıkladığınızda wp yazan bir çok tablo görüceksiniz bizim için önemli olan wp_users veya sonu usersle biten tablodur arkadaşlar bu tabloya tıklıyoruz.

Tabloya tıkladığımızda önümüze gelen ekranda admin bilgilerimiz mevcut resimde gösterildiği gibi düzenleye tıklıyoruz(Resim için buraya tıkla)

Açılan ekranda  user_login ,User_pass vb benzer şeyleri görücez bize lazım olan satır user_pass arkadaşlar. Evet userr-pass’ın hemen yanında bulan boş kutuya tıklayıp MD5 formatını seçiyoruz  ve onun yanındaki kutucuğa da istediğimiz şifreyi yazıyoruz($P$BDq kutucukta bu tarz şifreyle başlayan yazıyı silip yeni şifremizi giriyoruz bu $P$BDq wordpressin kriptoladığı bir şifredir) (Resim için buraya tıkla) git butonuna basıyoruz hepsi bu kadar..

MySQL üzerinden yani veritabanı üzerinden wordpress şifre sıfırlama bu şekilde yapılabilir arkadaşlar umarım faydamız olmuştur…

 

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir